Categories
Genel

Bir Günde Neler Yapılabilir?

Depresyon ve anksiyete gibi rahatsızlıklar kişinin hayata dair ümidini kaybetmesine neden olur ve kişi bir günde ne kadar çok şey yapabileceğini, ne kadar çok şeyin bir güne sığdırılabileceğini unutur. 24 saat olarak ele alabileceğimiz bir gün içerisinde yıllardır haberleşmediğiniz arkadaşlarınızın, akrabalarınızın, tanıdıklarınızın hepsiyle haberleşebilirsiniz. Aynı zamanda sizi unuttuklarını düşündüğünüz iş çevrenizin sizi yeniden hatırlamasını bir gün içerisinde sağlayabilirsiniz.

Bir gün içerisinde alışverişe çıkarak bir kişilik mobilya ve yemek takımını baştan sona değiştirebilir, en azından bunların kararını verip gerekiyorsa siparişlerini verebilirsiniz.

Bir gün içerisinde bir askeri birlik ateş altında 25 km’ye varan bir yol alabilir.

Bir gün içerisinde, başlamak istediğiniz herhangi bir şeyin ilk adımını atabilirsiniz.

Bir gün içerisinde bir yabancı dilin elli altmış cümlelik bir kısmını rahat rahat öğrenebilirsiniz.

Örnekler çoğaltılabilir. Zamanımızı ayırdığımız dilimlerin nisbeten küçük olanlarından saydığımız bir gün, bir çok konuda adım atmanıza ve yaşamınızı istediğiniz yönde değiştirmeye başlamanıza yeterli bir zaman dilimi olabilir. Daha da iyisi, yine bir çok şey sığdırabileceğiniz bir sonraki güne, önceki gün bir şeyler yapmış olarak uyanırsınız. Bu da sizi bir sonraki güne daha büyük bir rahatlık ve güven duygusuyla taşır.

Bunların üzerine bir de hayatın ne kadar kısa olduğunu hatırlatmama gerek var mı?